Hlavné menu:

REHAMENTA


Prejdi na obsah

2016

Akcie-Projekty

Február 2016


Leták
Rekord
Certifikát

Rozsvieťme to namodro 2.04.2016

Cieľom podujatia Light it up blue - v preklade "Rozsvieťme to na modro" je celosvetová kampaň, ktorej úlohou je upozorniť a priblížiť širokej verejnosti globálny zdravotný problém - Autizmus a autistov, ľudí s trochu iným pohľadom na svet a okolie. 2. apríl vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 2007 za Svetový deň povedomia o autizme. Každoročne v tento deň organizácie pomáhajúce ľuďom s autizmom rozsvecujú významné svetové budovy na modro a organizujú množstvo sprievodných akcií. Rožňavský Modrý večer organizovalo Občianske združenie REHAMENTA pod záštitou primátora mesta Rožňava. Svojim modrým tancom prispela do programu Základná umelecká škola a pomoc pri organizácii zabezpečovali členovia Študentského parlamentu CVČ. Sprievodné aktivity tejto modrej akcie realizovali priatelia z rožňavských firiem / Auto Hifi and DJ Shop, Free zona, STEEFE, Technické služby mesta Rožňava, Progres TC, Fevin, Rotary klub, Kvetinárstvo MONMAR, Larsen bar /.
Celosvetovo táto charitatívna akcia prebieha už 9 rok, v Rožňave 2 krát / prvýkrát 2012/. Tohto roku sme ako jediné mesto na Slovensku v rámci netradičného večera zapojili Rožňavčanov do pokusu o zápis do Knihy slovenských rekordov - "Najviac ľudí s modrým svetlom" /zástupca KSR pre východ - Laco Hlavács/, účastníci sa registrovali prechodom cez modrú balónovú bránu a každý získal modrý svietiaci náramok. Nadšenie a prítomnosť občanov s modrými svetlami zaradilo Rožňavu /aj vďaka OZ Rehamenta/ k získaniu potvrdeného certifikátu slovenského rekordu s počtom 274 ľudí.
Tento modrý event, ktorý skvele moderoval herec Mestského divadla Actores Robo Kobezda si pozrelo vyše 300 ľudí, zažilo modrý tanec, odovzdávanie publikácie "Máme dieťa s autizmom", ponúkali sa modré cukríky, podával modrý čaj a modré balóny symbolicky vzlietli k oblohe ako dobré posolstvo autistom z rožňavského regiónu. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na Námestie baníkov podporiť túto dvojakciu, veľká vďaka sponzorom. Dovidenia o rok, priatelia.

VežaVežaDonátori
Leták
Cerifikát

Benefičný koncert ,,OPRI SA O MŇA,, apríl 2016 Prešov

Na pozvanie OZ Milan Štefánik sme sa v nedeľu 3.apríla 2016 zúčastnili 5.ročníka benefičného koncertu pre osoby s mentálnym postihnutím z Prešovského samosprávneho kraja OPRI SA O MŇA v prešovskom PKO Čierny orol. Výborná atmosféra a nálada, správna hudba a radosť z pohybu.Prídeme aj nabudúce.

Leták

Sub-menu:


Zpäť na obsah | Späť na hlavné menu